Kurs Prawa Jazdy Kat.B | PREMIUM - Akademia Kierowców Kinga Kujawa

Rachu-ciachu i masz prawko

Rezerwuj miejsce na kursie już dziś, aby zdobyć prawo jazdy kategorii B za 3000 zł z wymaganymi badaniami lekarskimi. Odkryj pasję do prowadzenia samochodu i dołącz do naszej społeczności kursantów.

Szkolenie praktyczne planujemy zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zajęcia w Poznaniu są monitorowane przez nasz wewnętrzny system, dzięki czemu nie zaskoczy Cię żadne miejsce i sytuacja na egzaminie państwowym. Pojazdy wykorzystywane do szkoleń to KIA Rio IV, takie same jakimi dysponuje WORD Poznań.

30 Godzin Teorii

W których przyswoisz sobie najpotrzebniejszą wiedzę teoretyczną.

32 Godziny Praktyki

Dzięki nim opanujesz zdolność poruszania się samochodem po drogach publicznych.

Awesome Image

Najczęstsze Pytania

Ile lat musisz mieć?

18 lat


Czym możesz kierować?

- Pojazd samochodowy - pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla. Zespół pojazdów złożony z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t oraz z przyczepy lekkiej. Zespół pojazdów złożony z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t oraz przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4.250 kg, a kierowca posiada kod 96 prawa jazdy. Pojazdami samochodowymi są np. samochody osobowe, dostawcze i czterokołowce czyli tzw. quady,
- Ciągnik rolniczy – pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych. Zespół pojazdów składający się z ciągnika rolniczego i przyczepy lekkiej,
- Pojazd wolnobieżny – pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego. Zespół pojazdów składający się z pojazdu wolnobieżnego i przyczepy lekkiej,
- Czterokołowiec – pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków, z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza 550 kg w przypadku przewozu rzeczy lub 400 kg w przypadku przewozu osób,
- Motorower – pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h,
- Motocykl o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że posiadasz prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat.


Ile trwa kurs?

Minimum:

- 26 godzin szkolenia teoretycznego,
- 30 godzin szkolenia praktycznego,
- 4 godziny szkolenia z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych.


⚠️ Nie musisz odbywać szkolenia teoretycznego, jeżeli wcześniej zdałeś egzamin teoretyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD).


⚠️ Jeżeli posiadasz prawo jazdy kategorii B1, nie musisz odbywać szkolenia teoretycznego.


Jak wygląda egzamin?

Egzamin składa się z części teoretycznej oraz części praktycznej. Zaliczenie części teoretycznej uprawnia do przystąpienia do części praktycznej.


Egzamin teoretyczny składa się z 20 pytań z wiedzy podstawowej i 12 z wiedzy specjalistycznej dotyczącej zdawanej kategorii prawa jazdy. Poszczególne pytania posiadają wartość punktową uzależnioną od ich trudności. W zestawie pytań podstawowych znajdzie się 10 pytań za 3 punkty, 6 pytań za 2 punkty i 4 pytania za 1 punkt. Wśród pytań specjalistycznych znajdzie się 6 pytań za 3 punkty, 4 pytania za 2 punkty oraz 2 pytania za 1 punkt. Twoim zadaniem jest zdobyć co najmniej 68 z 74 możliwych do uzyskania punktów za poprawnie udzielone odpowiedzi.


Egzamin praktyczny składa się z dwóch części. Pierwsza część realizowana jest na placu manewrowym ośrodka egzaminacyjnego. Druga część realizowana jest w ruchu drogowym. Jeżeli zaliczysz zadania na placu manewrowym, wówczas możesz wyjechać poza ośrodek egzaminacyjny i rozpocząć realizację zadań w ruchu drogowym.

Łatwy Zapis na Kurs

Przychodzisz i działamy

Wypisanie PKK

Dostarczymy Ci dokumenty do wypełnienia

Aktualizacja PKK

Szybko i bezproblemowo

Opis Szczegółowy

Dla tych, którzy jeszcze nie są przekonani...

  • Szkolenie Teoretyczne

  • Szkolenie Praktyczne

30 godzin zajęć teoretycznych, podzielone na 6 spotkań. Teoria wykładana w przystępny sposób w połączeniu z aplikacją do nauki testów to idealne połączenie pozwalające zdać egzamin teoretyczny za pierwszym razem.

W ramach spotkań teoretycznych organizujemy kurs z pierwszej pomocy przeprowadzany przez wykwalifikowanego ratownika medycznego. Zajęcia organizowane w mniejszych grupach, aby każdy kursant brał czynny udział w ćwiczeniach.

10 godzin jazd praktycznych po Gnieźnie.
20 godzin jazd praktycznych po Poznaniu.
Dodatkowe 2 godziny jazd praktycznych na samochodzie Kia Rio, tuż przed egzaminem państwowym.